Select a page

Spawanie światłowodu

Pomiary sieci światłowodowej

W Zakładzie Utylizacyjnym Szadółki zanotowano problemy w działaniu stacji benzynowej i pogodowej. Szybka ocena sytuacji przez naszych pracowników wykazała, gdzie leży problem.
Wykonaliśmy pomiary linii światłowodowych rozmieszczonych na terenie całego zakładu. Przeczyściliśmy optykę każdego pracującego, powiązanego z miejscami awarii włókna, aby wyeliminować przyczyny związane z zabrudzeniami, które najczęściej powodują zakłócenia w pracy laserów lub diod LED nadajników światłowodowych. Pomiary nie wykazały uszkodzeń fizycznych. Przebadanie złączy pod mikroskopem również nie potwierdziło problemów na styku włókien.
Okazało się, że za awarię odpowiedzialne jest jedno z urządzeń aktywnych, które znajdowało się w pierwszej linii drzewa logicznego typu “gwiazda całej sieci”. Wymiana urządzenia pozwoliła na przywrócenie rytmu pracy całej sieci i właściwej komunikacji pomiędzy urządzeniami.

Poznaj nasz zespół

 • Dawid Wiśniewski

  Praktyk z ponad 10 letnim doświadczeniem w zakresie kierowania projektami teleinformatycznymi. Z wykształcenia inżynier systemów rozproszonych. Zrealizował dziesiątki projektów kompleksowych realizacji montażu oraz uruchomienia instalacji okablowania strukturalnego na obiektach przemysłowych oraz biurowych.
  W swojej historii wykonał tysiące spawów włókien optycznych kabli lądowych, podmorskich, linii napowietrznych i wewnętrznych.

 • Realizacja zlecenia na obiekcie sportowym Góra Chrobrego w Elblągu spełnia nasze oczekiwania i wymagania. Prace wykonano staranne wraz z opracowaniem dokumentacji powykonawczej.
  B.A.S.E. System
 • Logipoint Rozwiązania Sieciowe z siedzibą w Gdańsku była wykonawcą napraw awaryjnych oraz instalacji światłowodowych w obiektach przemysłowych. Prace wykonane były z dużym zaangażowaniem spełniając w pełni nasze wymagania i oczekiwania.
  Szymon Dolata ControlTec Sp. z o.o
 • Realizacja zamówienia przebiegła bezproblemowo, przy zachowaniu terminowości, profesjonalizmu i fachowości.
  Elmor S.A.