Select a page

Monitoring Sieć światłowodowa

Pomorska Kolej Metropolitalna to bez wątpienia największa regionalna inwestycja od lat. Jako podwykonawca firmy WPRD Gravel mieliśmy swój wkład w jej realizację.
Na całym przystanku Brętowo, a także w przyległym budynku socjalnym zainstalowaliśmy monitoring wizyjny CCTV. W systemie działa 16 kamer – to wysokiej klasy modele IP, rejestrujące obraz w jakości HD. Wszystkie posiadają obudowę ochronną, znakomicie się sprawdzają w ogólnodostępnych miejscach i są odporne na akty wandalizmu. Zaawansowana elektronika i oprogramowanie tych urządzeń pozwalają na dokładną analizę – na poziomie kamery lub rejestratora – wszystkiego, co dzieje się na przystanku i wokół niego.
By urządzenia mogły prawidłowo funkcjonować, wymagana jest sieć LAN, dlatego zainstalowaliśmy przemysłowe rozwiązania przełączników sieciowych z dodatkowymi portami światłowodowymi, które pozwolą na transmisję obrazu do następnej sieci lub głównego węzła. Dzięki temu operator może odbierać sygnał z tego obiektu w dowolnym miejscu.
Dzieląc prace na dwa etapy, najpierw – jeszcze przed wylaniem betonu, który był główną konstrukcją wiaty przystanku – zajęliśmy się położeniem rur ochronnych. W drugim etapie prace prowadziliśmy przed położeniem docelowej nawierzchni.
Czas pokazał, że konieczne okazało się podjęcie dodatkowych zobowiązań – zajęliśmy się więc montażem systemu automatyki sterowania ogrzewaniem pomieszczeń. Korzystaliśmy z urządzeń MPM marki Schneider, w oparciu o moduł binarny firmy Ultima. Rozwiązanie to pozwala dowolnie definiować funkcjonalność pracy urządzenia. Co ważne, system można rozbudowywać, a użytkownik dysponuje wygodnym narzędziem – panelem do sterowania przez ogólnie dostępną przeglądarkę internetową. Zgodnie z planem wdrożyliśmy też systemy alarmowe.
Kolej ruszyła na tory 1 września 2015. Pomimo niedogodnych warunków czasowych i wielu niejasności w projekcie, prace wykonaliśmy w terminie i – dzięki naszemu doświadczeniu – bezbłędnie, co potwierdziły próby systemów. Brak jakichkolwiek uwag podczas odbioru końcowego przyjęliśmy z dodatkową satysfakcją.

Poznaj nasz zespół

 • Dawid Wiśniewski

  Praktyk z ponad 10 letnim doświadczeniem w zakresie kierowania projektami teleinformatycznymi. Z wykształcenia inżynier systemów rozproszonych. Zrealizował dziesiątki projektów kompleksowych realizacji montażu oraz uruchomienia instalacji okablowania strukturalnego na obiektach przemysłowych oraz biurowych.
  W swojej historii wykonał tysiące spawów włókien optycznych kabli lądowych, podmorskich, linii napowietrznych i wewnętrznych.

 • Realizacja zamówienia przebiegła bezproblemowo, przy zachowaniu terminowości, profesjonalizmu i fachowości.
  Elmor S.A.
 • Praca z firmą Logipoint Polska przebiega sprawnie i rzetelnie z zachowaniem należytej staranności, co upoważnia Nas do polecenia firmy Logipoint Polska jako wiarygodnego i solidnego partnera.
  Grażyna Kramarz Accent Microcomputers
 • Logipoint Rozwiązania Sieciowe z siedzibą w Gdańsku była wykonawcą napraw awaryjnych oraz instalacji światłowodowych w obiektach przemysłowych. Prace wykonane były z dużym zaangażowaniem spełniając w pełni nasze wymagania i oczekiwania.
  Szymon Dolata ControlTec Sp. z o.o