Select a page

Informacja o dostawie wody już płynie

Złomiarze, którzy “polują” na wszelkie metalowe elementy, podczas kolejnej kradzieży na terenie ujęć wody Lipce, uszkodzili poważnie kabel światłowodowy, który wykorzystywała Stacja Uzdatniania Wody Lipce. Zniszczona instalacja znajdowała się tuż pod wyjmowanym przez nich, nieczynnym aluminiowym kablem prądowym. Nieświadomi niczego sprawcy zablokowali w ten sposób spływanie informacji z każdej z pomp do centrali wodociągów. Jest to o tyle ważne, że Saur Neptun Gdańsk musi mieć pełną wiedzę o regularnych dostawach wody.
Musieliśmy zainstalować wstawkę kabla światłowodowego i zespawać połączenia w dwóch mufach przelotowych. Nie obyło sie bez trudności. Ponieważ nie mieliśmy pełnej wiedzy geodezyjnej o stanie kanalizacji kablowej, kilka godzin poszukiwaliśmy zasobnika, w którym umieszczony był zapas kabla do naprawy. Bez niego konieczne by było przekopanie drogi. Na szczęście udało nam się go zlokalizować.

Poznaj nasz zespół

 • Dawid Wiśniewski

  Praktyk z ponad 10 letnim doświadczeniem w zakresie kierowania projektami teleinformatycznymi. Z wykształcenia inżynier systemów rozproszonych. Zrealizował dziesiątki projektów kompleksowych realizacji montażu oraz uruchomienia instalacji okablowania strukturalnego na obiektach przemysłowych oraz biurowych.
  W swojej historii wykonał tysiące spawów włókien optycznych kabli lądowych, podmorskich, linii napowietrznych i wewnętrznych.

 • Logipoint Rozwiązania Sieciowe z siedzibą w Gdańsku była wykonawcą napraw awaryjnych oraz instalacji światłowodowych w obiektach przemysłowych. Prace wykonane były z dużym zaangażowaniem spełniając w pełni nasze wymagania i oczekiwania.
  Szymon Dolata ControlTec Sp. z o.o
 • Realizacja zamówienia przebiegła bezproblemowo, przy zachowaniu terminowości, profesjonalizmu i fachowości.
  Elmor S.A.
 • Firma Logipoint Polska poprzez swoją solidność, uczciwość oraz duże doświadczenie zrealizowała w sposób profesjonalny inwestycję, dlatego też z pełną świadomością polecam Firmę Logipoint Polska jako rzetelnego Wykonawcę.
  Stocznia Marynarki Wojennej w Gdyni